• 02166129212

مقدمه کتاب بهترین سال زندگی تو :

سلام دوستان. شما را می‌شناسم. شاید شخصا نشناسم‌تان؛ ولی چیزهایی درباره‌تان می‌دانم. می‌دانم می‌خواهید کاری عالی با زندگی‌تان بکنید. می‌دانم می‌خواهید بیش‌تر داشته باشید، به چیزهای بیش‌تری دست پیدا کنید و از چیزی که اغلبِ مردم برای زندگی‌شان به آن راضی می‌شوند، بالاتر بروید. می‌دانم که رویاهای به ظاهر غیرواقع‌بینانه و انگیزه‌های خیلی بزرگی دارید و می‌خواهید کار ارزشمندی در زندگی‌تان بکنید.
این را می‌دانم؛ چون این کتاب را تهیه کرده‌اید. می‌بینید، من و شما شبیهِ هم هستیم. ما به اهداف‌مان می‌رسیم. بعضی‌ها از مفاهیم این کتاب می‌ترسند. چیزِ بیش‌تری نمی‌خواهند. از داشتن هدف‌های بزرگ، در ترس و لرز هستند. از قدم گذاشتن بیرون از گَله‌‌ی متوسط‌ها و خارج‌شدن از محدوده‌ی آسایشِ میان‌مایگی می‌ترسند. شما همان کسی هستید که برنامه را برایش طراحی کرده‌ایم.

سه‌درصد برتر

با انتخابِ اجرای این برنامه، خودتان را از بقیه یا دست‌کم ۹۷ درصد باقی‌مانده‌ی مردم جدا کرده‌اید. همان‌ها که به خواسته‌های زندگی‌شان توجهی نمی‌کنند و برنامه‌ای برای خود نمی‌چینند که زندگی‌شان را در جهت رسیدن به آن اهداف شکل دهند.

اغلب مردم، بیش‌تر مایل هستند برنامه‌ی خریدِ خواروبار بنویسند تا این‌که برای زندگی‌شان برنامه بچینند. به همین خاطر است که پیشروشدن در زندگی این‌قدر ساده است؛ کافی‌ست بایستید و به جلو حرکت کنید. اغلبِ مردم (۹۷درصدشان) نمی‌توانند خودشان را به زحمت بیندازند.

ناراحت‌کننده است؛ ولی واقعیت دارد… ولی نه برای شما. تبریک می‌گویم!
آیا جداشدن از گله و جلو افتادن از تمام کسانی که با آن‌ها کار می‌کنید، با آن‌ها رقابت می‌کنید، کنارشان زندگی می‌کنید، با آن‌ها در تماسید و در خیابان می‌بینید؛ به این سادگی‌ست؟ بله، به این سادگی‌ست!

اگر این‌قدر ساده است؛ چرا همه انجام‌اش نمی‌دهند؟
در این کتاب، نشان‌تان می‌دهم که چگونه در چند ماه به چیزی برسید که بقیه در کل زندگی به آن می‌رسند. اگر انگیزه و شور فراوان برای دوباره طراحی‌کردن آینده‌تان دارید، این برنامه برای شماست.
هر وقت از من درباره‌ی مهارت شماره‌ی یک برای رسیدن به موفقیت می‌پرسند، فوری جواب می‌دهم: توانایی برای مشخص‌کردن، پی‌گیری‌کردن و رسیدن به هدف‌های بزرگ.

اصول تعیین هدف را وقتی فقط ۱۸ سال داشتم، یاد گرفتم. یک هدف دست‌نیافتنی برای رسیدن به درآمدی شش رقمی قبل از روز تولد ۱۹سالگی‌ام در نظر گرفتم (وقتی هنوز دانشگاه می‌رفتم). به آن هدف رسیدم. بعد، یک هدف برای رسیدن به درآمد یک میلیون دلار در سال تا پنج سال بعد مشخص کردم. به آن هم رسیدم. بعد، یک هدف تعیین کردم که فقط تا سه سال بعد (۲۷ سالگی) چندین میلیون دلار ثروت داشته باشم و در شرکت خودم سالی ۵۰ میلیون دلار درآمدم باشد. به این هدف هم رسیدم! گفتن ندارد که یکی از بزرگ‌ترین معتقدان به هدف‌گذاری‌ در تئوری و عمل هستم.

یک دلیل وجود دارد که چرا هدف‌گذاری برای اغلب مردم، خیلی جواب نمی‌دهد. رسیدن به هدف، فقط نوشتن لیست آرزوها نیست. مثل نوشتن لیست کریسمس نیست که امیدوار باشید وقتی فردایش از خواب بیدار می‌شوید، بابانوئل آن‌ها را آورده باشد. این‌طوری کار نمی‌کند. یک فرآیند تخصصی برای فهمیدن چیزی که واقعا می‌خواهید و چیزی که برای‌تان مهم است، وجود دارد؛ ولی علاوه بر آن، طراحی یک برنامه‌ی عملی هم احتیاج است تا شما را برای مدت زمان کافی، باانگیزه و مسوولیت‌پذیر نگه دارد تا به ثمر رسیدن رویاها و اهداف‌تان را ببینید.

در بیست سال از زندگی‌ام حریصانه مطالعه کردم، تمرین کردم و فرآیند طراحی را هر سال بهینه کردم تا از سال قبل‌اش بهتر شود و بشود بهترین برنامه‌ی سالیانه. می‌دانم که کار می‌کند و حالا با شما به اشتراک می‌گذارم‌اش. حالا این فرمول را در دستان‌تان نگه داشته‌اید؛ بهترین چیزی که تا حالا یادگرفته‌ام و ثابت شده که برای رسیدن به هدف‌های بزرگ، دور از ذهن و جاه‌طلبانه جواب می‌دهد.
این برنامه را دنبال کنید تا شما هم با این فرمول، به سمت به واقعیت‌رساندن رویاهای بزرگ‌، میل‌ها و اهداف هیجان‌انگیزتان حرکت کنید.
خوش آمدید. وقتی بروید به صفحه‌ی بعد، زندگی، دیگر هیچ‌وقت مثل قبل نخواهد شد؛ با من همراه شوید.

بهترین سال زندگی‌تان مبارک!

چک کردن اهداف: ویژگی های منحصر به فرد

((امسال نقطه ی عطف شماست ))
مهم نیست چه گذشته ای داشته اید، شما آینده ای بی نقص خواهید داشت.
انسان ها منحصر به فردند. ما تنها گونه ای هستیم که می توانیم جریان زندگی مان را عوض کنیم.
اگر داستان زندگی تان را تا حالا دوست ندارید، می توانید بیندازیدش دور و یکی، جدیدش رابنویسید.
از هر کسی که در زندگی به موفقیت بالایی رسیده بپرسید؛ همه شان یک نقطه عطف تاثیرگذار داشته اند؛ وقتی یک تصمیم واضح و سفت و سخت گرفته اند، از آن موقع به بعد،زندگی شان هیچ وقت مثل قبل نبوده است.
چالش من برای شما این است؛ همین حالا نقطه ی عطف تان را بسازید.
امسال، این ماه، امروز، این لحظه؛ کاری که تاحالا انجام داده اید،فقط بخش کوچکی ست از چیزی که واقعا برای تان ممکن است.
تنها چیزی که از والاترین چشم اندازتان به زندگی، جدای تان می کند، جرات است
حالا باید مشخص کنیم و مطمئن شویم اهدافی را که تصمیم گرفته این انجام دهیم در نتیجه ی سخت کوشی ما هستند. پس به این موارد دقت کنید.
١: مشخص:
یک هدف مشخص باید به خوبی تعریف شده باشد، چیزی کع برای بقیه هم قابل درک و فهم باشد.
مثلا: ٢٧ هزار دلار بدهی و٣٢ هزار دلار وام دانشجویی را تسویه میکنم.
٢: قابل اندازه گیری: اینجا جایی است که باید کمیت اهداف را بسنجیم؛ بنابراین باید دست آوردهای تان را در قیاس با این اهداف اندازه گیری کنید.
مثلا: می خواهم ١٠ کیلو وزن کم کنم. پس روزی ٣ کیلومتر می دوم.
٣: قابل دسترسی: برای رسیدن به هدف تان خودتان را به هیچ شانس غیرعادی بیرونی متکی نکنید و به آن دل نبندید.
۴: مرتبط: آیا اهدافی که در نظر گرفته اید با ارزش اصلی که مد نظرتان است، هم ترازند؟
۵:حساس به زمان: محدود کردن یک کار باعث ایجاد چالش در آن می شود و شما به صورت ذاتی نسبت به یک چالش واکنش نشان خواهید داد.
پس اهداف تان را تنظیم کنید تا مشخص شوند

قابل اندازه گیری شوند
قابل دسترس شوند
تا آنها به هم ربط داشته باشند
تا آنها نسبت به زمان حساس شوند.

در این کتاب دارن هاردی راهنماییتان می کند که چگونه تمام مشکلات احتمالی را برطرف کنید و مطمئنا فرمول ارزشمندی برای رسیدن به اهداف اصلی و رویاهایی که در سردارید در اختیاراتان قرار می دهد.پس همین الان به آیینه نگاه کنید و با خود قبلی تان خداحافظی کنید؛زندگی تان از امروز تغییرات زیادی را به خودش می بیند.

حالا وقت اش است که رفتارهای جدیدتان را پایه ریزی کنید و مهارت های جدیدتان را به بقیه نشان دهید تا با عملکردجدیدی به اهداف بزرک امروزتان برسید.
برای رقابت آماده اید؟اگر عزمتان را جزم کرده اید دارن هاردی در این کتاب قول میدهد و تضمین میکند تا به اهداف تان برسید.
تعهدنامه تان را پرکنید و زیرش امضا بزنید ؛متعهد بودن مثل باردار بودن
است ؛یا هستید یا نیستید
حالا وقتش شده که بهترین سال زندگی تان را برنامه ریزی و زندگی کنید.

تمرکز و ثبات یکی از مهم ترین اصول رسیدن به موفقیت است.
نکته ای که اغلب مردم توجه نمیکنند این است که اگر رژیم ثابتی را که به زندگی شان داده اند متوقف کنند،خیلی سریع باعث از تکاپو افتادنشان می شوند و این یک تراژدی واقعی است.بهایی که برای برگرداندن انرژی از دست رفته تان باید بدهید،خیلی گزاف است و به قیمت، انرژی و تلاش بیشتر تمام خواهدشد و بعد از صرف تمامی این موارد به جایی برمیگردید که در آن بوده اید.

اگر تلاشی استوار و مداوم را در دستور کارتان برای رسیدن به اهداف تان قراردهید، آن زندگی را که برای خودتان تصور میکنید،کاملا تغییر خواهید داد.یک لحظه بی ثباتی،یک انتخاب ناآگاهانه فقط روی یکی از کارهایتان تاثیرنخواهد گذاشت، بلکه تکاپویتان راهدف می گیرد و کل روند کاری تان را مختل می کند.

فرق یک رویا و هدف در پیاده سازی اش است.پس بنویسید و شروع کنید به خلق آن.یک طرح ویژه برای رسیدن به هدفی که در فکر دارید؛ حالا وقت فرمول نویسی طرح استراتژی تان در عمل است.
ذهن ما می تواند دستورالعمل های دقیقی را هدایت و فرماندهی کند.یک قفل سه عددی ١٨٣٣٣ حالت مختلف برای بازشدن دارد.اگر شما ترتیب صحیح اعداد را بدانید،باز کردن قفل خیلی راحت خواهد بود.ولی اگر ترکیب صحیحی از آن نداشته باشید،محکوم اید به آزمون و خطا تا به چینشی درست از آن برسید.
١:جدول زمانی تان را محاسبه کنید
٢: جاده های تان را مشخص کنید
٣:همسفرانتان چه کسانی هستند؟
۴:به چه چیزهایی احتیاج دارید؟
۵:چه تحقیقاتی باید انجام دهید؟
۶: به چه منابعی احتیاج دارید؟
٧: به چه تمریناتی احتیاج دارید؟
برای به دست آوردن چیزی که قبل نداشته اید، باید به انسانی تبدیل شوید که قبلا نبوده اید.

© کلیه حقوق مادی و معنوی برای مرجع کسب و کار ایرانیان محفوظ می باشد.

هدایت به بالای صفحه

هدایت به بالای صفحه